Aktualności

Przegląd Pieśni Patriotycznych

0

15 września 2019 roku w siedzibie Regionalnego Centrum Rozwoju Kultury i Turystyki w Działoszynie odbył się Przegląd Pieśni Patriotycznych pod patronatem Starosty Pajęczańskiego Zbigniewa Gajęckiego. W przeglądzie udział wzięło: 11 szkół powiatu pajęczańskiego, Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Działoszynie, Gminny Ośrodek Kultury w Kiełczygłowie oraz wychowankowie Szkoły Muzycznej Talent .
Uroczystość rozpoczął wspólnie odśpiewany „Mazurek Dąbrowskiego”. Następnie na sali rozbrzmiały najpiękniejsze pieśni i piosenki patriotyczne m.in.: „Rota”, ” Rozkwitały pąki białych róż „, ” Szara piechota”, ” Przybyli ułani pod okienko”, „Kolęda Warszawska”, „Serce w plecaku”.

Pieśń historyczna, to najlepsza forma lekcji patriotyzmu dla młodego człowieka, dlatego uczniom, którzy wzięli udział w przeglądzie, serdecznie dziękujemy i gratulujemy godnej naśladowania postawy . Szczególne podziękowania kierujemy w stronę nauczycieli, wychowawców i rodziców, którzy pomogli dzieciom i młodzieży w przygotowaniu się do występów.

Niepodległa, niepokorna
zawsze była, będzie, jest.
Uskrzydlona bielą orła,
bije rytmem naszych serc.

Kategoria: Aktualności

Przegląd Pieśni Patriotycznych

0
Kategoria: Aktualności

Przegląd Orkiestr Dętych Powiatu Pajęczańskiego

0
” Jest w orkiestrach dętych jakaś siła… „

W niedzielę 6 października 2019 roku na hali sportowej przy ZS im.Henryka Sienkiewicza w Pajęcznie odbył się Przegląd Orkiestr Dętych Powiatu Pajęczańskiego, którego organizatorem było Regionalne Centrum Rozwoju Kultury i Turystyki z/s w Działoszynie. Honorowy patronat nad przeglądem objął Starosta Pajęczański Zbigniew Gajęcki. Uroczystość rozpoczął przemarsz orkiestr ulicami Pajęczna, po czym zgromadzeni na terenie ZS im.Henryka Sienkiewicza w Pajęcznie muzycy, wspólnie wykonali utwory: Marsz „Orkiestry Dęte” oraz „Happy Marching Band”. Następnie na scenie każda z orkiestr mogła zaprezentować swój różnorodny repertuar. W przeglądzie udział wzięło 7 orkiestr :
– Orkiestra Dęta Gminy Sulmierzyce pod batutą Piotra Janika
– Pajęczańska Orkiestra Dęta pod batutą Michała Beśki
– Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Strzelce Wielkie pod batutą Tomasza Dulskiego
– Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Rząśnia pod batutą Tomasza Dulskiego
– Dziecięca Orkiestra Dęta Gminy Rząśnia pod batutą Tomasza Dulskiego
– Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Brzeźnicy pod batutą Wojciecha Pompki
– Orkiestra Dęta „Siemko-Band” Siemkowice pod batutą Stanisława Rysia .

Kategoria: Aktualności