Przegląd Pieśni Patriotycznych

15 września 2019 roku w siedzibie Regionalnego Centrum Rozwoju Kultury i Turystyki w Działoszynie odbył się Przegląd Pieśni Patriotycznych pod patronatem Starosty Pajęczańskiego Zbigniewa Gajęckiego. W przeglądzie udział wzięło: 11 szkół powiatu pajęczańskiego, Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Działoszynie, Gminny Ośrodek Kultury w Kiełczygłowie oraz wychowankowie Szkoły Muzycznej Talent .
Uroczystość rozpoczął wspólnie odśpiewany „Mazurek Dąbrowskiego”. Następnie na sali rozbrzmiały najpiękniejsze pieśni i piosenki patriotyczne m.in.: „Rota”, ” Rozkwitały pąki białych róż „, ” Szara piechota”, ” Przybyli ułani pod okienko”, „Kolęda Warszawska”, „Serce w plecaku”.

Pieśń historyczna, to najlepsza forma lekcji patriotyzmu dla młodego człowieka, dlatego uczniom, którzy wzięli udział w przeglądzie, serdecznie dziękujemy i gratulujemy godnej naśladowania postawy . Szczególne podziękowania kierujemy w stronę nauczycieli, wychowawców i rodziców, którzy pomogli dzieciom i młodzieży w przygotowaniu się do występów.

Niepodległa, niepokorna
zawsze była, będzie, jest.
Uskrzydlona bielą orła,
bije rytmem naszych serc.

Kategoria : Aktualności

Comments are closed.