W zaczarowanym świecie operetki

Dnia 15 lipca 2007roku w Powiatowym Ośrodku Kultury z/s w Działoszynie odbył się kolejny już koncert muzyki kameralnej
pt. „W zaczarowanym świecie operetki”. Tym razem w programie ujawnione zostały wielkie pokłady artystycznego kunsztu takich kompozytorów jak: Fr. Lehara, I. Kalmana, Fr. Kreislera, J. Straussa i innych. Przepiękne arie, duety miłosne, walce i czardasze usłyszeliśmy w wykonaniu:
Małgorzaty Starczewskiej-Owczarek – sopran, Moniki Rajewskiej – sopran, Michała Musioła – tenor, Marka Klosia – skrzypek, Andrzeja Klosia – pianista. Muzyczne popołudnie cieszyło się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy liczne przybycie nie tylko mieszkańców naszego powiatu, ale również gości z Częstochowy, Radomska i Wielunia. Prezentacja utworów muzyki klasycznej w kameralnym wnętrzu Pałacu Męcińskich stwarza doskonały nastrój do ich wysłuchania. Uroda głosu ludzkiego, wirtuozeria instrumentów, interpretacja zabarwiona, czy to żalem, czy to żartem wspomnień lub melancholią, umożliwiła głębokie przeżycie tego spotkania. Niedzielny występ był niezwykle uroczysty, gdyż zawierał w sobie elementy teatralne. Artyści umiejętnie połączyli szlachetne brzmienie muzyki z ekspresją ciała, co uwidoczniło się w żywym dialogu między solistami.

Pełen uroku i osobliwości koncert odbył się dzięki finansowemu wsparciu następujących przedsiębiorców z powiatu pajęczańskiego:

– Panu Edwardowi Kochowi ze Strzelec Wielkich producentowi kotłów c.o,

– Państwu Małgorzacie i Arturowi Szczepaniakom z Działoszyna,

– Firmie Frubex z Dylowa Szlacheckiego,

– Firmie Waldi Ben z Zalesiaków,

– Firmie Almar z Zalesiaków,

– Firmie meblowej Nowintex z Pajęczna,

– Państwu Dutkiewiczom z Raciszyna.