Pół żartem pół serio

„Pół żartem pół serio”

Odbywające się w Zespole Parkowo-Pałacowym w trzecią niedzielę każdego miesiąca koncerty muzyki klasycznej cały czas trzymają wysoki poziom. Koncert, który odbył się 16 września pod hasłem „Pół żartem pół serio” był już kolejnym wielkim wydarzeniem muzycznym naszego powiatu i emocjonalnym przeżyciem dla przybyłych gości. W programie usłyszeliśmy utwory następujących kompozytorów:  G.Ph. Telemanna, A. Vivaldiego, Fr. Schuberta, G. Bizeta, A. Dworzaka, Fr. Lehara, E. Kalmana, G. Gershwina, L. Bernsteina, E. Morricone`a w wykonaniu: Małgorzaty Starczewskiej-Owczarek (sopran), Elżbiety Mazur (sopran), Arkadiusza Dołęgi (tenor), Marcina Langnera (obój), Andrzeja Klosia (fortepian).

Przepięknie brzmiący głos artystów nie tylko wypełniał całą salę, ale z łatwością wkradał się w uszy słuchaczy. Muzycy nie tylko grali i śpiewali, ale zarażali fanów tego rodzaju muzyki uśmiechem i optymizmem, czarowali ciepłem i rubasznością wydobywanych z instrumentów dźwięków. Publiczność miała okazję wysłuchać prostych, ale szlachetnych w swej formie i zmysłowych utworów oraz szaleńczych rytmów pełnych ognia. Nie zabrakło również elementów melodii cygańskich.

Oczarowana publiczność po godzinnym koncercie została zaproszona na poczęstunek – przy filiżance kawy i lampce wina zebrani goście mogli podzielić się swoimi wrażeniami i porozmawiać z artystami.