Vis-a-vis muzyka

„Vis-a-vis muzyka”

„Vis-a-vis” to tytuł recitalu, który odbył się w Zespole Parkowo-Pałacowym w niedzielę 21 października 2007r. Koncert ten miał niezwykle uroczysty charakter, gdyż tegoż to muzycznego niedzielnego popołudnia w działoszyńskim pałacu po raz pierwszy zabrzmiał bajeczny dźwięk fortepianu.

Tym razem wśród wykonawców znaleźli się: Małgorzata Starczewska-Owczarek – sopran, Nina Sławko – skrzypce, Janusz Piątek – wiolonczela oraz Irina Gajewaja – fortepian. Artyści zaprezentowali lekką odmianę muzyki klasycznej. Publiczność miała okazję wysłuchać między innymi tętniący życiem i humorem fragment kompozycji W.A. Mozarta – „Wesele Figara”, melodię z operetki Ch.W. Glucka – „Orfeusz i Eurydyka”, kompozycje P. Czajkowskiego: „Jesienna pieśń” i „Chanson Triste” oraz wiele innych pięknych utworów i aranżacji.

Zgromadzona w sali konferencyjnej pałacu publiczność była zachwycona, zaś dyrektor POK-u Aldona Pol zachęciła do udziału w kolejnych koncertach. Poinformowała również, że sponsorem Powiatowego Ośrodka Kultury z/s w Działoszynie jest BOT KWB Bełchatów S.A.